Regały wysokiego składowanie, półkowe, wysięgnikowe – rodzaje regałów magazynowych

Regał to mebel służący głównie do przechowywania oraz składowania różnego rodzaju artykułów. Na rynku dostępnych jest wiele typów regałów. Polki scienne, regały narozne, regały stacjonarne bądź regaly przesuwne – możliwości jest nieograniczenie wiele. Powyższe rodzaje mogą służyć w każdej przestrzeni, również w mieszkalnej. Jednakże w obiektach takich jak sklepy, biura czy magazyny potrzebne są specjalistyczne regały, wyposażone w dodatkowe elementy oraz funkcje.

regały wysokiego składowania

Regał w sklepie to podstawa. Zarówno w marketach, jak i w małych sklepach osiedlowych spotykamy różnego rodzaju regały półkowe (regały składane bądź regały skręcane), na których umieszczane są artykuły. Regały stacjonarne oraz regały przesuwne w sklepach służą nie tylko eksponowaniu towaru, ale również jego przechowywaniu. W celach reklamowych wiele artykułów umieszcza się na specjalnych półkach. Chodzi tu o regały reklamowe, pozwalające na optymalną ekspozycję towaru. W takich obiektach jak np. sklepy zoologiczne wykorzystuje się regały akwarystyczne, składające się z wielu akwariów zamontowanych na różnych poziomach.

 Producenci półek i regałów oferują również regały przeznaczone do powierzchni magazynowych. Odpowiednie regały przemysłowe gwarantują porządek oraz efektywność składowania towarów. Zarówno w dużych, jak i mniejszych magazynach wykorzystuje się regały półkowe oraz regały paletowe. Regaly magazynowe są zaprojektowane tak, by móc optymalnie zagospodarować przestrzeń składową magazynu. Wyróżnia się następujące rodzaje regałów magazynowych:

  • regały zaczepowe – funkcjonalne regały, bardzo łatwe w montażu, chętnie wykorzystywane we wszelkich powierzchniach magazynowych.

  • regały karuzelowe – bardzo ładowne regały, wyposażone w ruchome półki.

  • regały grawitacyjne – stworzone z systemu przenośników rolkowych.

  • regały wysokiego składowania – regaly polkowe, służące magazynowaniu towarów na całej wysokości magazynu.

  • regały przepływowe – można regulować ich długość, wysokość i szerokość, dostosowując je do rodzaju magazynowanego towaru.

  • regały rolkowe – umieszcza się na nich towary w pojemnikach i kartonach.

  • regały wysięgnikowe oraz regały wspornikowe – składuje się na nich towary o znacznej długości (listwy, deski, rury itp.).

  • regały jezdne (regały wjezdne, czyli regały drive in oraz regały przejezdne) – służą do przechowywania dużej ilości palet.

 Nie tylko w sklepach czy magazynach stosuje się specjalistyczne typy regałów. To samo tyczy się również takich obiektów, jak biblioteki, archiwa, księgarnie i biura, gdzie potrzeba wiele miejsce na przechowanie wszelkiego rodzaju książek, skoroszytów i dokumentów. Służą temu regały obrotowe, stworzone w celu funkcjonalnej archiwizacji dokumentów biurowych czy regały przesuwne do archiwum. Regaly przesuwne umożliwiają optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

Top

© 2010 Colossus News Theme. All Rights Reserved.

Powered by Webhosting. In collaboration with NL Hosting. Domeinregistratie. Creation Logo.